Belka
Piątek, 28 Stycznia 2022   imieniny: Walery, Radomir, Karol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyszukaj:
 
 
Ogłoszenia

WARSZTATY WOKALNE

Kategoria: Edukacja » Pozostałe
 

JEŚLI CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ PIĘKNIE I POPRAWNIE ŚPIEWAĆ LUB MÓWIĆ, NIE MIEĆ PROBLEMÓW Z GŁOSEM I ZE STRUNAMI GŁOSOWYMI, POZNAJ ŚWIATOWĄ METODĘ ŚPIEWU SPEECH LEVEL SINGING Jest to technika wokalna, która posługują się takie sławy jak:Mieczysław Szcześniak, Lora Szafran, Anna Serafińska, Cher, StevieWonder, Barbra Streisand, Liza Minelli, Tina Turner, Michael Jackoson. PODCZAS WARSZTATÓW DOWIESZ SIĘ MIĘDZY INNYMI: -jak uzyskać czysty i dźwięczny głos -jak przechodzić od niskich dźwięków do wysokich i odwrotnie bez załamywania głosu -jak uzyskać lekkość i doskonałe brzmienie głosu niezależnie od wysokości dźwięku -jak posługiwać się głosem bez napięcia i wrażenia ściśniętego gardła -jak powiększyć skalę głosu o niskie i wysokie dźwięki -jak śpiewać dobrze w różnych stylach Warsztaty poprowadzi
Sonia Lachowolska z Krakowa- pierwsza polska nauczycielka SLS, wokalistka,choreograf, tłumaczka, posiada certyfikat nauczania uprawniający dooficjalnego używania metody SLS: reprezentantka organizacji SLS naPolskę-EAG (Education Advisory Group), odpowiedzialnej za szkolenia wPolsce.

1. NA CZYM POLEGA METODA SPEECH LEVEL SINGING?

W czasie spokojnej rozmowy nasze zewnętrzne mięśnie nie zakłócająpracy krtani, ponieważ nie dźwięk jest naszym głównym celem, leczkomunikacja. Tak wiec krtań jest zrelaksowana. Takie położenie krtaninazywamy speech-level position (pozycja krtani na poziomie mówionym). Ztakim ułożeniem krtani powinno się także śpiewać. Gdy nauczymy sięinicjować i utrzymywać dźwięk z zachowaniem takiego właśnie ułożeniakrtani, będziemy mogli śpiewać tak lekko i łatwo,- tak, jak mówimy- bezprzeciążania strun głosowych.
Nie ważne czy śpiewamy wysoko, czy nisko, głośno, czy cicho. Niepowinniśmy czuć żadnych zmian w naszym gardle. Dźwięk i słowa utworumają brzmieć naturalnie.

Techniką umożliwiającą takie właśnie śpiewanie jest Speech-LevelSinging, którego twórcą jest Seth Riggs - amerykański dydaktyk, muzyk,aktora, wokalista występujący na Broadwayu i w New York City Opera. Dogrona jego stałych uczniów należeli bądź należą miedzy innymi: AnneBancroft, George Benson, Didi Bridgewater, Richard Chamberlain, Cher,Natalie Cole, Tony Curtis, Jane Fonda, Janet, La Toya i MichaelJackson, Al. Jarreau, Shirley MacLaine, Madonna, Lisa Minelli, BarbraStreisand, Stevie Wonder, Annie Lennox, David Gilmore (Pink Floyd), BobDylan, Ray Charles, Tina Turner, Jennifer Lopez oraz wielu innychznanych wokalistów.

Metoda jest na tyle skuteczna, że pozwala nie tylko na poprawęjakości emitowanych dźwięków i ochronę aparatu głosowego przed skutkaminapięć. Ćwiczenia w ramach SLS umożliwiają nawet zlikwidowanie skutkówprzeciążenia strun głosowych w postaci niewielkich guzków śpiewaczych(bez konieczności ingerencji chirurgicznej).

2. DLA KOGO SĄ WARSZTATY?

- wokalistów różnych stylów, od klasyki przez jazz, pop aż do hard rocka
- nauczycieli śpiewu
- aktorów
- wszystkich osób pracujących głosem (zawodowo i amatorsko)

3. CO JEST CELEM WARSZTATÓW?

- poznanie sposobu działania metody Speech Level Singing
- uświadomienie sobie błędów uniemożliwiających efektywne i bezpieczne posługiwanie się głosem
- nauka wykorzystania metody poprzez ćwiczenia do poprawy warunków głosowych

4. NAD CZYM PRACUJE SIĘ PODCZAS WARSZTATÓW?

- nad efektywnością w posługiwaniu się głosem
- nad uzyskaniem czystego, mocnego, dźwięcznego głosu
- nad powiększeniem skali głosu
- nad swobodnym przechodzeniem od dźwięków niskich do wysokich
- nad eliminacją napięcia i bólu gardła podczas intensywnego śpiewania

 

 

Kontakt

519-183-258 lub 660-017-208

 

loading...
« powrót
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
Powiat braniewski - powiat północno-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego z siedzibą w Braniewie, w skład którego wchodzą gminy: Braniewo, Frombork, Pieniężno, Płoskinia, Lelkowo, Wilczęta.
Powierzchnia powiatu wynosi ok. 1 205 km². Jego północno-zachodnią granicę tworzy Zalew Wiślany, który stanowi największą atrakcję turystyczną regionu.
Ponadto turystyczną wartość tego obszaru podnoszą cztery rezerwaty przyrody: "Dolina rzeki Wałszy", "Ostoja Bobrów" na rzece Pasłęce, rezerwat torfowiskowy "Osiek II" oraz rezerwat "Brzozy niskiej" k/Cielętnika. 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola