Belka
Niedziela, 5 Kwietnia 2020   imieniny: Irena, Wincenty, Julianna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Braniewo: E-kompetencje bez barier

Data publikacji: 2018-04-24, Data modyfikacji: 2018-04-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Braniewo: E-kompetencje bez barier

Mieszkańcy Braniewa do końca października 2019 r., dzięki porozumieniu podpisanemu przez Burmistrz Miasta Braniewa Monikę Trzcińską i dyrektora W-M ZDZ w Olsztynie Centrum Edukacji w Braniewie - Joanne Smoliniec, poprzez udział w projekcie: "E-kompetencje bez barier" mogą zwiększyć swoje umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych.

Projekt jest realizowany w ramach działania 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych osi priorytetowej III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 przez Warmińsko-Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie w partnerstwie z Zakładem Doskonalenia Zawodowego Zielona Góra.

Zamiarem projektu jest doprowadzenie do faktycznego „ucyfrowienia” życia mieszkańców gmin objętych działaniami poprzez umożliwienie im nabycia i udoskonalenia e-kompetencji w ramach darmowych szkoleń, pogadanek i warsztatów. W mieście cyklicznie odbywają się eventy, konkursy (podczas których przewidziane są cyfrowe gadżety) i spotkania z mieszkańcami, przybliżając im cyfrowy świat i zachęcając do udziału w projekcie. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród grupy seniorów, którzy bardzo aktywnie uczestniczą w działaniach, z powodzeniem doskonaląc coraz to nowe umiejętności cyfrowe.

Aby mieszkańcy Braniewa stale mogli doskonalić swoje umiejętności cyfrowe, e-klub usytuowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie został wyposażany w 8 laptopów, zakupionych w ramach niniejszego projektu. Dodatkowo lokalne e-kluby zostały wyposażone w rzutniki oraz tablicę multimedialną, tablety i smartphny- wszystko po to, aby bez problemu pokonywać cyfrowe zagadki.

Cyfrowy świat to także nowe technologie stosowane w urzędach, bankach, życiu codziennym dlatego mieszkańcy miasta podczas wycieczek odwiedzają także te miejsca, aby korzystanie z ich usług nie stanowiło problemu. W ramach takiego działania odbyła się m.in wycieczka do Muzeum Solidarności w Gdańsku, podczas której za pomocą aplikacji i audiobooka nasi mieszkańcy zmierzyli się z historią.

Połowa działań już za nami, a dla zainteresowanych zapewniamy szereg atrakcji i moc wiedzy ułatwiającej korzystanie z cyfrowych rozwiązań w codziennym życiu.

UM Braniewo, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
  do godziny
  od jednej do dwóch godzin
  od dwóch do czterech godzin
  od czterech do ośmiu godzin
  osiem godzin lub więcej
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat braniewski - powiat północno-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego z siedzibą w Braniewie, w skład którego wchodzą gminy: Braniewo, Frombork, Pieniężno, Płoskinia, Lelkowo, Wilczęta.
  Powierzchnia powiatu wynosi ok. 1 205 km². Jego północno-zachodnią granicę tworzy Zalew Wiślany, który stanowi największą atrakcję turystyczną regionu.
  Ponadto turystyczną wartość tego obszaru podnoszą cztery rezerwaty przyrody: "Dolina rzeki Wałszy", "Ostoja Bobrów" na rzece Pasłęce, rezerwat torfowiskowy "Osiek II" oraz rezerwat "Brzozy niskiej" k/Cielętnika. 
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola