Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Braniewo: Poszukiwanie św. Mikołaja

Data publikacji: 2017-12-11, Data modyfikacji: 2017-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Braniewo: Poszukiwanie św. Mikołaja

Pod hasłem „Podróż w poszukiwaniu św. Mikołaja”, odbyły się dla dzieci Mikołajki w Braniewskim Centrum Kultury. Do udziału w „podróży” zgłosiło się 90 dzieci, gotowych do wykonania najtrudniejszych zadań narzuconych przez Złą Czarownicę, która porwała i ukryła św. Mikołaja. 

Zaczarowani w Krasnoludy zatańczyli na wąskiej ścieżce w ogródku, zamienili się w aktorów by zbiorowo odegrać ulubiona bajkę Mikołaja, wykonali najpiękniejsze łańcuchy na choinkę i ją przepięknie udekorowali, odczarowali zakute w górze lodowej Skrzaty, by z nimi, tańcem, rozgrzać serca św. Mikołaja i wreszcie stoczyli bitwę na śnieżki. 

Wszystkie zadania, ukrywane na zimowych szlakach, zostały odnalezione i wykonane przez dzieci. Wszystkiemu przyglądał się Renifer, który informował o przebiegu poszukiwania, dostarczał nowe zadania i przyniósł najważniejszą wiadomość – udało się wykonać zadania, a więc Mikołaj wróci. I wrócił, rozdał prezenty i zatańczył z dziećmi. Wymęczone, ale szczęśliwe dzieci zasłużyły na ucztę z posiłkiem. Spotkanie zakończyła filmowa bajka.

UM Braniewo, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     
    Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
    do godziny
    od jednej do dwóch godzin
    od dwóch do czterech godzin
    od czterech do ośmiu godzin
    osiem godzin lub więcej
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    Powiat braniewski - powiat północno-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego z siedzibą w Braniewie, w skład którego wchodzą gminy: Braniewo, Frombork, Pieniężno, Płoskinia, Lelkowo, Wilczęta.
    Powierzchnia powiatu wynosi ok. 1 205 km². Jego północno-zachodnią granicę tworzy Zalew Wiślany, który stanowi największą atrakcję turystyczną regionu.
    Ponadto turystyczną wartość tego obszaru podnoszą cztery rezerwaty przyrody: "Dolina rzeki Wałszy", "Ostoja Bobrów" na rzece Pasłęce, rezerwat torfowiskowy "Osiek II" oraz rezerwat "Brzozy niskiej" k/Cielętnika. 
     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola