Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Bezpieczne zagraniczne wyjazdy do pracy

Data publikacji: 2017-08-03, Data modyfikacji: 2017-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Bezpieczne zagraniczne wyjazdy do pracy

Co trzeba wiedzieć, żeby bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę? Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało przydatny poradnik dla osób podrużujących za pracą zagranice naszego kraju.

Obowiązywanie swobodnego przepływu pracowników w państwach UE i EFTA powoduje, że coraz częściej poszukujemy pracy poza Polską. Bądźmy jednak bardzo ostrożni w wyszukiwaniu atrakcyjnych ofert pracy.

Wyjazdy do pracy za granicę, choć atrakcyjne, bywają niebezpieczne. Decyzje o wyjeździe nie powinny być podejmowane szybko i pod wpływem emocji, powinny być przemyślane.

Do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej napływają informacje o działalności nielegalnych pośredników pracy, w tym również o pobieraniu od osób wysokich opłat, bez zapewnienia im miejsc pracy. Liczą oni na Wasze niedoświadczenie i niewiedzę w tym zakresie.

Dlatego też by nie dać się oszukać bardzo uważnie trzeba czytać ogłoszenia i dokładnie sprawdzać warunki zatrudnienia.

Warto dokładnie przeczytać umowę, na podstawie której powinniście zostać skierowani do pracy za granicę oraz sprawdzić firmę, która pośredniczy w znalezieniu pracy bądź samego pracodawcę.

Chcąc przeciwdziałać rozszerzaniu się zjawiska nielegalnego pośrednictwa pracy, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opracowało poradnik skierowany do osób, które planują wyjechać w poszukiwaniu pracy za granicą, korzystając z usług publicznego lub niepublicznego pośrednictwa pracy lub europejskiego pośrednictwa pracy w ramach sieci EURE.

 

Pełny i darmowy poradnik: Co trzeba wiedzieć, żeby bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę?, do pobrania pod poniższym linkiem:

http://stor.praca.gov.pl/portal/resources/plik/informacja/bezpieczne_wyjazdy_do_pracy

 

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Źródło artykułu: http://stor.praca.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     
    Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
    do godziny
    od jednej do dwóch godzin
    od dwóch do czterech godzin
    od czterech do ośmiu godzin
    osiem godzin lub więcej
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    Powiat braniewski - powiat północno-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego z siedzibą w Braniewie, w skład którego wchodzą gminy: Braniewo, Frombork, Pieniężno, Płoskinia, Lelkowo, Wilczęta.
    Powierzchnia powiatu wynosi ok. 1 205 km². Jego północno-zachodnią granicę tworzy Zalew Wiślany, który stanowi największą atrakcję turystyczną regionu.
    Ponadto turystyczną wartość tego obszaru podnoszą cztery rezerwaty przyrody: "Dolina rzeki Wałszy", "Ostoja Bobrów" na rzece Pasłęce, rezerwat torfowiskowy "Osiek II" oraz rezerwat "Brzozy niskiej" k/Cielętnika. 
     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola